Rozhodli ste sa s vašimi susedmi, že je práve teraz ten správny čas na inštaláciu úplne nového výťahu? S veľkou pravdepodobnosťou na vás čaká veľké množstvo prekážok, faktov a otázok, nad ktorými by ste sa určite mali zamyslieť. Výťahy nie sú úplne jednoduché stroje a potrebujú istú prípravu na to, aby boli schopné fungovania a pohybu. Preto je najrozumnejšie všetko si dôkladne vopred naplánovať, čo vám môže radikálne pomôcť limitovať riziká, ktoré prichádzajú s inštaláciou nového výťahu v každom bytovom dome.

Na čo by ste sa teda mali zamerať?

  1.       Rozpočet

Peňažný obnos, ktorý máte vyhradený na inštaláciu výťahu do vášho bytového domu, zohráva asi najdôležitejšiu úlohu už pri samotnej inštalácii. Vyšší rozpočet vám prirodzene umožní výber kvalitnejšieho, väčšieho a možno aj dizajnovejšieho výťahu. Obrovskou výhodou vyššieho rozpočtu pri samotnej inštalácii výťahu je tiež možnosť skrátenia času, ktorý táto inštalácia zaberie. Zjednodušíte tak celý proces.

  1.       Veľkosť výťahu, ktorý plánujete inštalovať

Veľkosť výťahu vo vašom bytovom dome samozrejme tiež zohráva dôležitú úlohu pri rozhodovaní. Čím je váš požadovaný výťah menší, tým bude prirodzene aj lacnejší a čas inštalácie výťahu dokážete tiež stlačiť na minimum. Výťahy s väčšími kapacitami do rozmernejších bytoviek zaberú viac času, úsilia aj peňazí pri ich inštalácii.

  1.       Miesto, kde chcete váš výťah umiestniť

Aj keď vám to tak možno nepripadá, priestor na umiestnenie výťahu v bytovke zohráva taktiež dôležitú rolu pri čase na inštaláciu výťahu. Ak je priestor určený na inštaláciu a výstavbu vášho výťahu ťažšie dostupný, prirodzene zaberie inštalácia výťahu omnoho viac času. Čím dostupnejšie miesto, tým jednoduchšia inštalácia na čas, peniaze, aj úsilie.

  1.       Počet poschodí, ktoré bude váš výťah obsluhovať

Ďalší faktor, ktorý ovplyvňuje dobu inštalácie výťahu. Čím vyššie výťah pôjde, tým náročnejšia bude jeho inštalácia.

Čas, ktorý máte pripravený na inštaláciu výťahu do bytového domu nemusí byť vždy ideálny a samozrejme sa môže pri istých situáciach predĺžiť. Ak si však všetko starostlivo naplánujete, pripravíte sa na všetko nečakané, pomôžete si tak pri eliminácii rizík a problémov.

download-now

Post Navigation