Dennodenne chodíte do práce, zarábate peniaze, z ktorých sa snažíte vyžiť ale viete, že v práci nezažijete žiadny kariérny rast a ani nejaké extra zvýšenie platu. V takom prípade je čas na zmenu a my vám dnes jednu predstavíme. Určite ste už počuli, že niekedy jedno správne rozhodnutie dokáže zmeniť vaše smerovanie aj na niekoľko rokov. My vám dnes prinášame informácie o predaji s.r.o.

Predaj firiem s.r.o sa v poslednom čase dostáva veľmi do popredia a hlavným dôvodom je najmä to, že kupujúcim to umožňuje vlastniť firmu, ktorá je registrovaná ako platca DPH. V tomto prípade je spustiť podnikanie veľmi jednoduché a všetko, čo k tomu treba je trochu odvahy a niekoľko základných informácií. Je možné kúpiť čisto novú firmu, tzv. ready-made, alebo spoločnosť, ktorá už má niečo za sebou.

Možno ste si aj vy povedali, že za tým bude nejaký háčik, ale najlepšie je na tom, že sa nemáte čoho obávať. Všetky predávajúce firmy musia byť  v poriadku tak isto ako právnej, tak aj po účtovnej stránke. Firma je pre vás dostupná bez akýchkoľvek záväzkov. A k tomu ešte máte istotu, že spoločnosť je platcom DPH a tak nemusíte mať absolútne žiadny starosti.

A akú to má vlastne výhodu? Zaregistrovanie spoločnosti k DPH sa môže niekedy natiahnuť aj na pár mesiacov, počas ktorých vás čaká mnoho vybavovania, papierov a rozhovorov. A suma, ktorú bude od vás daňový úrad vyžadovať tiež nemusí byť vždy najmenšia.

Predaj prebieha pomocou zmluvy o prevode obchodného podielu. Všetko závisí samozrejme od dohody medzi predávajúcim a kupujúcim, no určite sa neodporúča dohadovať sa mimo zmluvy a tak je najlepšie mať spísané všetko na papieri. Predávajúci je povinný vám zabezpečiť to, že spoločnosť nie je zadlžená.

Ďalšou výhodou kúpi spoločnosti, ktorá je registrovaná ako platca DPH je to, že je zároveň zaregistrovaná v obchodnom registri. Firmu je možné taktiež kúpiť so všetkými jej záväzkami, alebo účtovne úplne čistú. Ak kupujúci kupuje firmu so všetkými jej záväzkami, tak má právo skontrolovať všetky doklady týkajúce sa účtovníctva počas celého času pôsobenia firmy.

Najväčšou výhodou je však zrejme fakt, že spoločnosť už má základné imanie a vybavenie a vy tak 24 hodín od kúpy spoločnosti môžete začať podnikať.

Ak vás už vaša práca nudí a chcete zmenu, tak možno práve kúpa spoločnosti s.r.o je tá správna zmena práve pre vás.

Na záver prikladám návod na predaj sro platca dph k stiahnutiu.

gmb-dl

Post Navigation