Stále častejšie sa podnikatelia na Slovensku sťažujú, že im štát vôbec neuľahčuje podmienky pre fungovanie a vykonávanie biznisu. Niektorí na myšlienku podnikať tu úplne zabudnú, iní sa o to aspoň pokúsia.

V poslednom období však prišiel trend, ktorý dostáva nový rozmer aj  nás. A to je kúpa už založenej spoločnosti s ručením obmedzením. To znamená, že predajca spoločnosti sa jednoducho rozhodol, že svoje podnikanie tu už nechce vykonávať. Keďže však vedel, ako to s podnikaním a s rozbiehaním na Slovensku je, rozhodol sa predať sro tak, aby z nej mal osoh aj niekto iný.

Predaj sro je veľmi rozumným krokom práve preto, že čím ďalej tým viac sa byrokracia rozmáha a ľudia niekedy potrebujú začať podnikať takmer okamžite. Preto je pre nich výhodné kúpiť si niekoho firmu, ktorá je v podstate okamžite pripravená na podnikanie. Bez zbytočných papierov, okolkov, behaní po príslušných úradoch.

Samozrejme, nekupuje mačku vo vreci. Presne vie, čo kupuje, akú ma firma históriu, čo bolo predmetom podnikania, akých klientov podnikateľ vo firme mal a podobne. To však hrá do karát novému majiteľovi, nakoľko má presne prehľad o tom, čo sa s firmou dialo, na druhej strane, ak sa firma zaoberá podobným biznisom, získal tak aj nových klientov. Respektíve prebral tých starých, ale pre neho sú noví. Je to jedna z výhod, ktoré by ste ako potenciálny kupca mohli pri takejto transakcii získať.

Predajca sro však tiež pociťuje isté výhody, ktoré z predaja vychádzajú. Je to najmä fakt, že ak by mal zlikvidovať svoje podnikanie, stojí to nemálo peňazí a hlavne je za tým kopec práve. Iste, môže to dať spraviť externej firme, niekedy však spoločnosť má potenciál a preto by mala napredovať aj naďalej. Minimálne ak má dobré a zvučné meno, je to výhoda pre kupujúceho.

Predaj sro nemusí byť ťažká záležitosť, najmä ak sa zveríte do rúk odborníkom. V poslednej dobe však vzniklo niekoľko kvalitných firiem, ktoré sa takýmto predajom spoločností s ručeným obmedzením zaoberajú a sú odborníkmi minimálne u nás na Slovensku. Niektoré z nich pridávajú do svojho portfólia aj zahraničné firmy, takže ich skúsenosti sa rozširujú a o to kvalitnejšie výkony podávajú na slovenskom trhu.

Preto ak ste sa rozhodli predať svoju sro, najlepšie je obrátiť sa na firmu, ktorá s tým má dlhoročné skúsenosti. Nielenže sa dokáže postarať o všetku byrokraciu, je isté, že pomôže aj kupujúcemu, ktorý je pre nich rovnako dôležitý, ako vy ako predávajúci.

Cesta je aj burza firiem.

Download here!

Post Navigation