Základným cieľom online marketingu by mala byť prezentácia značky a ukotvenie názvu spoločnosti v mysli potenciálneho zákazníka. Jednou z možností je aj tazvany affiliate marketing, ktorý garantuje spoločnosti prílev nových klientov. Weblauncher- optimalizacia webovych stranok je jednou z firiem, ktorá sa online marketingom zaoberá.

Celý princíp tohto marketingu či programu je, aby sa predajca výrobkov či služieb dostal k novému zákazníkovi, vždy s využitím sprostredkovateľa. Obchodníci ponúkajú prevadzkovateľom webov finančnú odmenu tým, že na svojej stránke umiestni reklamu, spraví reklamu, spraví súťaž. Hocičo, čo danú značku dostane do povedomia.

U nás tento program môžeme poznať ako provízny predaj, preto niekedy nie je presne dané, akú províziu získate. Či to bude pláca, alebo ako spravovateľ webu dostanete od značky nejaký darček či hocičo iné.

Online marketing sa teda dá spraviť aj takýmto spôsobom. V samotnej podstate ide o to, že ak ste prevádzkovateľom webu s oblečením, affiliate program vám môže poskytnúť spoločnosť, ktorá chce cez vás posunúť do povedomia určitú značku, ktorá na Slovensku napríklad nemá až také meno, ale vaša cieľová čitateľská obec spĺňa ich atribúty. Vy ako klient vnoríte do štruktúry stránky odka, na ktorý si čitatelia klikajú a dostávajú sa na stránku daného klienta. Systém, s ktorými pracuje „dohadzovač“, zaznamenáva, odkiaľ klient prišiel, ako často tam chodí, čo ho zaujalo a či sa vracia opakovane. Ak sa vracia častejšie, je jasné, že online marketingvoá „stratégia“ vyšla a je teda možné vyhodnotiť výsledky ako celkom pozitívne.

Pre vás ako prevádzkovateľa stránky je to dobré, pretože ste dôveryhodným klientom a niekedy sa spolupráca ešte viac prehĺbi. Nehovoriac o tom, že z toho neodídete na prádzno, ale niečo sa ujde aj vám.

Aké sú teda výhody toho, že sa ako majiteľ webu do tohto zapojíte? Na jednej strane pre vás z toho plynú možno tak finančné výhody, na druhej strane robíte obrovskú službu druhej strane. Pre firmu, ktorá „inzeruje“ cez vašu stránku je to najmä o nahánaní si klientov, pretože ak ste majiteľom stránky s hojným počtom čitateľov, vie presne a cielene zamieriť reklamu a dosiahnuť tak svoje. Vie vás, ako menšieho klienta motivovať, aby bola spolupráca obojstranne výhodná.

Stále častejšie počuť a vidieť na stránkach o tom, ako ten a ten ponúkol niekomu spoluprácu. Je to cesta, ako si vytvoriť dobré meno a hlavne forma online marketingu. Pretože sa to všetko v deje online svete a cieľom marketingu je najmä zvýšiť povedomie o klientovi, ktorý sa vám zveril do rúk. Stačí si teda správne vybrať, odborníkom zveriť svoje predstavy a už len čakať, či sa affiliate program oplatí pre vaše podnikanie.

DOWNLOAD Návod TU!

Post Navigation