Chystáte sa na dovolenku v Chorvátsku?

luxusná jachta na mori

Počas leta sa môžete tešiť na teplé a slnečné dni, ktoré by ste strávili so svojou rodinou. Chorvátsko vám ponúka príjemnú atmosféru mora, vďaka ktorej si môžete naplno užívať kúpanie, šnorchlovanie, opaľovanie alebo dokonca plavbu. Prenájom jachty v Chorvátsku obľubujú najmä ľudia, ktorí chcú zažiť nejaké dobrodružstvo na mori. Ako sa teda rozhodnete využiť váš čas pri mori? 

Možnosti výberu

Jachty kedysi slúžili predovšetkým na rybolov, avšak dnes ich môžete využiť ako loďku na rekreačné alebo športové účely so svojou rodinou. Počas leta tiež môže zafúkať aj silnejší vietor, ale počasie to nijako neovplyvňuje, keďže sa rýchlo ustáli a vietor tiež pomaly utíchne. Ak sa zaujímate skôr o prenájom športovej jachty, tak sa môžete vydať do Chorvátska aj začiatkom jari, ideálne aj neskôr na jeseň, kedy tam prevláda veterné počasie. Chorvátsko je skvelou destináciou, kde si budete môcť užiť plavbu v bezpečných vodách. 

Ideálne teploty 

V Chorvátsku je najteplejšie počas letných mesiacov v júli a auguste, priemerná denná teplota sa pohybuje okolo 27  °C. Teplota mora sa pohybuje okolo 25 °C. Obdobie na prenájom jachty v Chorvátsku sa končí v októbri. Je to mesiac, kedy je priemerná teplota vzduchu nižšia ako teplota vody, more bude pôsobiť teplejšie. Prenájom lode Chorvátsko bude možné aj na konci leta, kedy už nebude tak veľa ľudí dovolenkovať a vy si stále budete môcť užiť teplé more.

Prenájom jachty a lode

V Chorvátsku máte naozaj veľký a pestrý výber lodí – katamaranov, plachetníc, motorových člnov a motorových jácht. V súčasnosti je to vyše 5000. Prenájom lode Chorvátsko môže jednoducho zrealizovať a umožniť vám zažiť skutočné dobrodružstvo na mori. Nachádza sa tu veľa jácht na prenájom v prístavoch, ktoré sú pozdĺž celého pobrežia. Prenájom jachty v Chorvátsku vám umožňuje spoznávať okolie a obdivovať krásu čistej prírody. Prenájom jachty v Chorvátsku je jednoduchý, pretože potrebujete len základnú kapitánsku licenciu a VHF. Spoločnosti na prenájom lodí ponúkajú zvyčajne aj poistenie kaucie, podobne ako chartrová spoločnosť LuxusySailing.eu.