Dbať na správne oblečenie je v prípade bábätok obzvlášť dôležité

oblecenie pre babatkaSprávne oblečenie je dôležitou súčasťou pre všetkých a pre bábätká to platí dvakrát. Od vhodného výberu oblečenia pre bábätká sa odvíja aj ich zdravie a celkový pocit. Práve preto by sme mali dbať na zdravie detí a začať by sme mali u tých najmenších.

Čo je vhodné zahrnúť ako oblečenie pre bábätka v zime?

V zime platí pre všetkých rovnaké pravidlo, a teda veľmi dôležité je vrstvenie. Bábätko by malo byť oblečené ako dospelý človek, avšak netreba ho prehrievať. V zime je však potrebné myslieť na teplo a na pohodlie, keď nás vonku trápia mrazy.  Vrstvenie však značne závisí aj podľa počasia a samotnej teploty vonku. Avšak dieťa by v tuhej zime malo mať na sebe detské body, reklík, dupačky, nejaký sveter a tiež čiapku. Oblečenie pre bábätká tiež zahŕňa perinku ako samotnú výstroj k oblečeniu.

Čo patrí k základnému oblečeniu pre bábätká?

Oblečenie bábätiek sa značne líši najmä v ich nosení, pretože pre bábätká je potrebné vrstvenie, či už je zima alebo jar. Samozrejme nejde o rovnaké prípady v jari ako v zime. Každé bábätká si vyžadujú mať pravidelne na sebe dupačky alebo detské body. Oblečenie pre bábätká tiež zahŕňajú teplé veci, ktoré by mali byť pre ich nosenie samozrejmosťou. K takýmto kúskom patria čiapky, ponožky, dupačky a poprípade nejaké kúsky na vrch. V lete a počas zimy by im nemala chýbať nejaká ochrana hlavy. V lete to býva najmä nejaká tenšia čiapka alebo čelenka, ktorá ich ochráni  pred slnkom a prehrievaním. Naopak v zime by to mala byť čiapka, ktorá ich ochráni pred chladom a zimou.

Aké je cenové rozpätie oblečenia pre bábätká?

Detské oblečenie nie je veľkou investíciou, pokiaľ hovoríme o samostatných kusoch oblečenia. Ak však naraz potrebujete alebo kupujete oblečenie pre bábätká napríklad na dve sezóny, tak sa pripravte na väčšiu investíciu. Bábätká by mali mať hneď niekoľko náhradných body a dupačiek. Počet svetrov a teplých kúskov oblečenia by tiež nemal byť nízky.