Nový mesiac ako nástroj plnenia si snov

Už dlho si chcete splniť ciele a sny? Každý mesiac máte šancu začať odznova. Nepremeškajte príležitosť znovuzrodenia Mesiaca. Nov Vás čaká za rohom.

Každý mesiac dochádza k zarovnaniu Slnka a Mesiaca, čím vzniká na oblohe zdanlivo temná noc. Oblohu pohltí plášť, a stáva sa ideálnym miestom pre pozorovanie rôznych nebeských telies, hviezd alebo planét. Tento večer možno  prirovnať ku koncu, ba aj k začiatku lunárneho kalendára. Je to večer zmien, inak nazývaný Nový Mesiac/Nov. Túto udalosť možno taktiež nazvať obdobím znovuzrodenia. Vedeli to už aj farmári niekoľko desaťročí dozadu. Tento čas zvykli využiť na zasadenie semien rastlín alebo potravy. Práve v EZO-TV, sme si pre Vás pripravili jednoduchého sprievodcu, ktorý Vám ukáže ako využiť toto obdobie vo svoj prospech. Práve počas Novu odporúčame stanovenie si životných, osobných a profesionálnych cieľov a ašpirácií.

Pred začatím rituálu Nového Mesiaca, si dôkladne premyslite po čom naozaj túžite. Čo by ste napríklad radi zmenili týkajúc sa Vášho ducha alebo možno práce? Aké energie si chcete tento mesiac privodiť? Ak ste stratení v tom, čo si naozaj prajete, máme pre Vás jednoduchý spôsob otvorenia mysle a nájdení seba samého. 

Rituál, ktorý Vám privodí pozitívne energie

Nájdite si priestor, kde budete sami a kde budete mať ticho. Cestovanie autobusom alebo práca nie sú ideálnym miestom na premýšľanie. Upokojte sa. Začnite hlbokým nádychom a výdychom. Pokračujte až kým budete mať pocit, že sa Vaše telo cíti ťažké ako kameň a uvoľnené. Následne si vypíšte list cieľov. Píšte ich tak, akoby boli prítomnosťou a realitou, nie budúcnosťou. Držte sa avšak pravidla, že čím menej prianí, tým lepšie sa na ne dokážete sústrediť. Ciele si môžete stanoviť rôzne, veľké či malé. Buďte špecifický, a myslite na detaily.

A čo ďalej? Ďalej Vám už len ostáva samotný rituál, ktorý Vám pomôže pri plnení si svojich snov. Najlepšie je ak sa tento rituál udeje počas noci Novu, no môže sa stať, že Vám to časovo nevyhovuje. V tomto prípade si dajte záležať na tom aby ste ho vykonali v rozmedzí 48 hodín. 

Ako na rituál?

Začnite očistou. Vyčistite si hlavu od zbytočných myšlienok, dajte si kúpeľ, možno aj popratajte a spojte sa so svojím duchom. Pripravte Váš list ambícií a prečítajte si ich niekoľkokrát nahlas. Poďakujte sa Mesiacu za všetko, čo do Vášho života priniesol a ukončite tento rituál. Ukončenie rituálu nie je špecifický dané, no možno ho ukončiť napríklad poklonou alebo poslednou ďakovnou myšlienkou. Odložte si list niekde v svojej blízkosti, najlepšie ak ho máte v dohľade. Na spln ho vyhoďte, spáľte alebo ukryte, tak aby ste ho nevedeli nájsť. V tejto fáze je to na sile vesmíru aby Vám pomohol splniť si svoje sny. V ďalší Nov si nemusíte stanoviť nové ciele. Môžete sa opäť zamyslieť nad tým, čo ste si naposledy priali, a možno Váš plán detailnejšie prepracovať. Trvanie celého procesu je  individuálne. Niektorí ľudia sa dokážu naladiť do stavu pokoja skôr než iní. Vymedzte si avšak aspoň 45 minút na celý proces, vrátane stanovenia cieľov.

Viac o Nove a jeho vplyve sa dozviete na EZO-TV. V prípade otázok alebo záujmu o dodatočné rituály, sa môžete hocikedy obrátiť na našich poradcov a veštcov.