Praktické využívanie retro kočíkov

spiace bábo v kočíku

Športové kočíky patria k najviac používaným a obľúbeným kočíkom mamičiek. V športovom kočíku sa dieťatko nasedí zrejme najdlhšie, je vhodný skôr pre väčšie deti. Športové kočíky sú často hlboké a ladené v retro štýle. Je veľa faktorov, ktoré by ste pri nich nemali rozhodne prehliadať, a ktoré by im nemali chýbať. Či už to je z hľadiska dizajnu alebo využitia. V neposlednom rade ide tiež o vaše finančné možnosti. Klasické kočíky majú dizajn, ktorý často vyzerá retro.

Čo je pre taký kočík dôležité?

Veľmi podstatné pre kočík je dobré ovládanie spolu s ohľadom na terén. Hmotnosť je pri výbere kočíka dôležitým faktorom. Dieťa prirodzene priberá a je ťažšie, preto vyberajte športový kočík s polohovateľnou opierkou pre chrbát a nohy. Práve retro kočík vám ponúka veľa možnosti výberu, či už ide o veľkosť kolies alebo ich prevedenia. Retro kočík by mal mať vhodné rozmery, aby ste s ním v poriadku prešli cez vchodové dvere alebo do výťahu. Taktiež by vás mala zaujímať jeho veľkosť v zloženom stave, aby sa kočík vošiel do kufru auta a bolo možné ho bezpečne zložiť. 

Aká je konštrukcia retro kočíka?

Retro kočík spoznáte jednoducho, pretože má štyri rovnako veľké kolesá. Väčšina predajcov ponúka výber veľkosti kolies, ktoré môžu byť: 12“, 14“ alebo 16“. Modely kočíkov dieťatku vyhovujú, pretože celá konštrukcia kočíka umožňuje jeho prirodzené hojdanie pri zaspávaní dieťatka. Do konštrukcie kočíka si môžete pomocou adaptérov vložiť autosedačku. Môže sa stať, že nejaký športový kočík nebude mať športovú sedačku, ale iba vaničku. Vanička je väčšinou textilná alebo plastová, ale pri týchto kočíkoch môže byť aj prútená.

Aké sú nevýhody športového kočíka?

Síce sú športové kočíky skladnejšie a tiež ľahšie, tak majú aj svoje nevýhody. V zime môže byť preprava dieťaťa v športovom kočíku veľkým problémom, keďže polročnému dieťatku je určite ešte chladno. Tým pádom nie je kočík možné využívať celoročne.