Prečo dovolenkovať v autokempingu?

Slováci si už zvykli na all-inclusive dovolenky v hoteloch a rezortoch. Nebolo to ale zas až tak dávno, keď mnohí z nás dovolenkovali v autokempingoch. Tomuto typu dovolenky holdujú v Európe hlavne Nemci, Holanďania a Česi. Priaznivci autokempingov a karavanov dokonca tvrdia, že to nie je iba dovolenka, ale životný štýl.

 

Sloboda a mobilita

Ľudí na dovolenke v autokempingu asi najviac láka sloboda a mobilita. Ako dovolenkári v kempe nie ste viazaní na jednu lokalitu, kedykoľvek sa môžete presunúť z jedného autokempingu do druhého. Nie ste viazaní ani na hotelový poriadok, pevne stanovené hodiny, kedy sa podávajú raňajky, obed a večera. Skrátka, robíte si čo chcete a kedy chcete.

Bližšie k prírode

Autokempingy obľubujú najmä milovníci prírody. Samozrejme, keď idete do prírody, môžete sa ubytovať aj v hoteli. Lenže autokempingy bývajú umiestnené obyčajne bližšie k prírodným krásam a váš kontakt s prírodou je tak oveľa užší a intenzívnejší. Aj samotný život v kempingovom možno označiť za „prírodnejší“.

Zážitok pre deti

Deti autokempingy doslova milujú, preto sú ideálnou voľbou pre rodiny s deťmi. Tie to berú tako jedno veľké dobrodružstvo. Určite je to pre ne úplne iný druh zážitku ako animačné programy, ktoré už poznajú naspamäť z hotelových rezortov. Keby sa robil prieskum, či ísť do hotela alebo do autokempingu, u detí by nepochybne vyhrala druhá možnosť.

Úspora v peňazí

Samotné poplatky za autokemping sú určite oveľa nižšie ako pobyt v hotely, takže pri dobrom hospodárení vás dovolenka v autokempingu vyjde lacnejšie. Pre priaznivcov tohto typu dovolenky to však nie je to najdôležitejšie. Podstatné sú najme zážitky.

Isteže, dá sa namietať, že dovolenka v autokempingu má aj nevýhody. Napríklad so sebou toho treba zobrať oveľa viac než oblečenie či autosedačky pre deti. Takisto kontakt s prírodou môže mať nevýhody, stačí spomenúť nepríjemný hmyz. Proti tomu je ale ľahká pomoc – repelent alebo ešte lepšie ekorepelent. Priaznivci autokempingov sú preto presvedčení, že výhody prevažujú. Tak čo, skúsite si to aj vy?