Detské regály: ako efektívne a nápadito skrotiť hračky v izbičke dieťaťa

Každý, kto má doma malé dieťa, to dobre pozná. Tú pálčivú bolesť pri stúpnutí na kocku stavebnice, sem kopnutie do traktora s vlečkou, naloženú malými, plastovými zvieratkami, tam zase knižka … Ak s tým chcete skoncovať raz a navždy, poďte sa inšpirovať nápadmi, ktoré sme pre vás vybrali.

Vytvoriť dobre organizovaný priestor je zvlášť v detskej izbe veľmi dôležité. Vaše ratolesti totiž potrebujú miesto, kde sa im bude nielen dobre zaspávať, ale aj kde budú môcť v pokoji plniť všetky predškolské aj školské úlohy. Rušivé vnemy teda nie sú na mieste. Preto obetujte kúsok svojho času a dajte ich hračkám a knižkám svoje miesto.

Regály na hračky do detskej izby

Samostatná, a najlepšie vstavaná skriňa, ktorá by celá slúžila len pre uloženie hračiek, je asi snom mnohých rodičov. Väčšina detských izieb však nie je pre toto extra vybavenie dimenzovaná, takže si často musíme vystačiť s jednoduchým regálom a niekoľkými policami. Detské regály na hračky sú fakt veľmi žiadané. Ale aj s nimi sa dá ďalšej dobre pracovať.

Stačí nakúpiť dostatok boxov, ktoré budú na mieru vyhovovať rozmerom nábytku, a uložiť do nich plyšáky, autíčka, vláčiky, bábiky, stavebnice alebo puzzle. Pre lepšiu prehľadnosť odporúčame boxy popísať, prípadne môžete túto činnosť pojať kreatívne, zapojiť svoje deti a polepiť je príznačnými obrázky, ktoré ocenia hlavne tí najmenší. Mrknite do kategórie koše a truhlice na hračky.

Ak vám police a regály na hračky nestačia, neváhajte, kúpte ďalších pomocníkov, ktorí vám s upratovaním pohádzaných hračiek pomôžu. Môžete sa poobzerať napríklad po látkových košoch, pripomínajúcich plážovú tašku, alebo iných dizajnových kúskoch, ktoré budú dobre vyzerať aj voľne stojace pozdĺž steny.

Autorom článku je online marketingová agentúra www.texto.sk