Bio a eko obchod – záchrancovia prírody

Súčasná doba je plná chémie, ktorá prenasleduje ľudstvo takmer na každom kroku. Je preto veľmi dôležité odľahčiť planétu aspoň čiastočne. Aby to malo zmysel, v prvom rade musí začať každý sám od seba. Pre všetkých tých, ktorí chcú vo svojom živote niečo zmeniť a vpustiť do svojich dní viac prírody, vznikol bio obchod alebo tiež eko obchod, v ktorých nájdete všetko, čo potrebujete. 

Bio obchod – čo by sme si mali predstaviť?

V takomto obchode nájdete iba čisto prírodné produkty. Ide najmä o bioaktívne zmesi pre deti, ale aj pre dospelých, bylinné čaje a tinktúry. Pri nachladnutí vášho dieťaťa je noštek veľmi často podráždený od jeho pravidelného utierania. Vtedy pomôže napríklad detský nosný olej, ktorý jemnú pokožku upokojí a ochráni. Ak sa po večeroch trápite a nemôžete spať, nemusíte okamžite utekať do lekárne. Adekvátnou alternatívou bude bioaktívna zmes, ktorá vám s poruchou spánku určite pomôže. Nosné kvapky pokojne nahradí inhalačná tyčinka, ktorá upchatý nos po niekoľkých vdýchnutiach uvoľní. Dostupné sú tiež inhalačné tyčinky na nevoľnosť alebo pre uvoľnenie stresu. 

Bio obchod ponúka rôznorodé sypané čaje, tinktúry pre zlepšenie trávenia či proti bolestiam hlavy. Nájdete tam skutočne všetko, čo potrebujete. Je dôležité si uvedomiť, že všetko, čo nanášame na našu pleť a prijímame do tela vplýva na naše zdravie. Preto by sme mali dbať na kvalitu potravín a produktov, ktoré dennodenne používame. 

Nielen človek, ale aj príroda…

Bio obchod by bol veľmi málo na to, aby sme mohli ovplyvniť stav našej planéty. S tým mu preto pomáha eko obchod. Ideálne je, ak sa v rámci jedného obchodu prelínajú obe tieto zložky. Eko obchod sa snaží propagovať a využívať na balenie svojich produktov ekologické obaly. Čo to znamená? Ide predovšetkým o kompostovateľné materiály, ktoré sú šetrné k našej prírode a je možné ich využívať v domácnosti opakovane. Reč je napríklad o bambusových slamkách na nápoje, o bioplastoch alebo o škatuliach na potraviny, ktoré sú vyrábané z obnoviteľnej a biologicky odbúrateľnej lepenky. 

Materiály využívané na obaly sú 100% recyklovateľné, za čo nám bude planéta vďačná! Podporte bio alebo eko obchod a zároveň tak vaše, ale aj zdravie našej planéty, svojím nákupom.