Ako vybrať ten správny krovinorez práve pre Vás?

Vybrať správny krovinorez síce nie je až tak náročné, ako vymyslieť kuchyňu na mieru presne podľa Vašich snov, predsa len si to však zaslúži dostatok pozornosti.

Poradíme Vám na aké parametre sa pri výbere krovinorezu zamerať, aby ste si vybrali presne taký krovinorez, ktorý pre vás bude úplne najvhodnejší!

Tam kde nestačí sekačka, nastupuje krovinorez

Krovinorez všeobecne využijete tam, kde obyčajná sekačka už nestačí. Sú to napríklad rôzne horšie dostupné miesta či hustejšie porasty. Výkonné modely vystačia aj na odstránenie ľahkých drevín.

Na čo sa pri výbere krovinorezu zamerať:

Na čo ho budete používať?

Úplne najdôležitejšie je zistiť na čo a ako často plánujete krovinorez používať. Chcete si ho zaobstarať na menšiu záhradku s pár horšie dostupnými miestami alebo pôjde opačne o rozsiahly pozemok s hustým porastom? Chcete ho na domáce účely, kde bude využívaný pár krát do roka alebo sa bude používať pravidelne v rámci profesie?

Podľa náročnosti využitia je dobré zamerať sa na k tomu potrebný výkon, pohon, veľkosť a funkčnú výbavu.

Obsluha a ergonómia

Tu je dôležité rovnako ako v predchádzajúcej otázke odpovedať si na to či ste profesionál alebo občasný užívateľ a tiež to, či zvládate uniesť 10 kg stroj alebo budete mať čo robiť aj s 3-4 kilovým. Rovnako máte na výber rôzne typy uchytení, popruhov a zapínacích mechanizmov či rukovätí.

Materiál a kvalita

Čím náročnejšie využitie krovinorezu plánujete, tým kvalitnejšie by malo byť jeho prevedenie. Pre domácich kutilov stačí určite ľahší krovinorez z plastov, ale pre profesionálnejšie používanie by som určite volila kvalitnejšie prevedenie z odolnejších materiálov. 

Záruka a servis

Nezabudnite sa zamerať na to, akú dlhú záruku ponúkajú rôzne firmy a tiež či poskytujú  servis zdarma minimálne v dobe záruky.