Nenechajte sa zaskočiť jarným počasím. Čím podporiť imunitu v prechodnom období?

Aj napriek tomu, že si na jar môžeme užívať slnečné lúče oveľa viac ako v zime, je toto obdobie so svojím premenlivým počasím zradné. Niekedy nás prekvapia príjemne vysoké teploty, niekedy sa zas prudko ochladí. Tieto zmeny počasia či jarný chlad sú častou výzvou pre našu imunitu. Ako si môžeme podporiť obranyschopnosť v takomto prechodnom období? 

Imunitný systém nám poskytuje prirodzenú ochranu nášho organizmu pred rôznymi ochoreniami. Ak sa tento systém oslabí, oslabí sa zároveň aj schopnosť tela bojovať proti rôznym ochoreniam. Preto je veľmi dôležité, aby sme sa o našu obranyschopnosť starali preventívne a podporovali tak efektívnu funkčnosť imunitného systému. 

Oreganom za lepšou imunitou a pohodou

Jednou z možností ako imunitný systém podporiť je aj využívanie esenciálnych olejov. Esenciálne oleje doTerra sa vyznačujú najvyššou kvalitou, sú čisté a prírodné bez akýchkoľvek prídavných látok. Tak ponúkajú to najlepšie na podporu zdravia a pohody. Obzvlášť účinný na podporu imunitného systému je esenciálny doTerra olej Oregano. Vyznačuje sa silnými antibakteriálnymi, antivírusovými, protiplesňovými a antioxidačnými účinkami. Využíva sa najmä na už spomínanú podporu imunity, ale aj pri rôznych vírusových ochoreniach, bakteriálnych infekciách, chrípke, nádche, prechladnutí a respiračných problémoch. Pomáha taktiež liečiť aj plesne na nohách a nechtoch či kurie oká. Zároveň ho môžete využívať aj pri črevných ochoreniach, zápaloch a infekciách vnútorných orgánov. Oreganový esenciálny doTerra olej sa vyznačuje vysokým obsahom fenolu, a tak má silné antioxidačné účinky. Kvôli jeho silnej koncentrácii sa musí vždy riediť so základným olejom, napríklad kokosovým či olivovým.

DoTerra olej Oregano zároveň pôsobí aj na emocionálnej úrovni, ktorá je tiež dôležitou zložkou pri podpore imunity. Psychická nepohoda či stres totiž nepriaznivo vplývajú na správne fungovanie imunitného systému. DoTerra olej Oregano dodáva pocit bezpečia, uvoľňuje bloky a pomáha odstraňovať negatívnu energiu a negatívne emócie. Na emocionálnej úrovni oreganový doTerra olej oslobodzuje od emocionálnej závislosti, pripútanosti ale aj pýchy a podporuje pokoru.

Esenciálny olej do difuzéra aj na masáž

Oreganový doTerra olej môžete používať dvoma spôsobmi. Prvým je jeho nanesenie v zriedenej podobe na pokožku. Môžete ho zriediť s kokosovým či olivovým olejom a vmasírovať na chodidlá, v prípade respiračných problémov aj na hruď a chrbát pozdĺž chrbtice. V prípade plesne na nohách či nechtoch môže olej natierať priamo na postihnuté miesta. 

Druhým spôsobom, ktorým môžete oreganový doTerra olej využívať, je aromaticky cez difuzér. Postačia vám 2 až 3 kvapky doTerra oleja Oregano a môžete difúzovať počas dňa, pred spánkom ale aj počas spánku. Obľúbený doTerra difuzér pracuje tak, že postupne uvoľňuje čiastočky účinných látok do vzduchu. Tieto čiastočky oleja sa vdychovaním rýchlo dostávajú do buniek v tele. Navyše aj prevoňajú priestor a ničia patogény v ovzduší. Difuzér je skvelým pomocníkom aj doplnkom do domácnosti, ak využívate doTerra oleje a chcete pomôcť svojmu imunitnému systému. Pomáha dostať do vzduchu esenciálne oleje so všetkými ich liečivými účinkami a pokryje až 30 metrov štvorcových. Tak si môžete nielen doma, ale kdekoľvek difuzér máte, vytvoriť príjemné a zdravé prostredie.

O imunitný systém by sme sa mali starať nielen v období zvýšeného výskytu vírusov či ochorení. Pravidelná prevencia je skvelým spôsobom, ako predchádzať rôznym problémom a cítiť sa zdravo a fit. K prevencii vám môže pomôcť aj oreganový esenciálny doTerra olej spolu s difuzérom. Myslite na svoje zdravie a dbajte na prevenciu.