Pravidlá pre vytváranie elegantných štylizácií


Elegantný vzhľad si vyžaduje vylepšenie našej štylizácie do najmenších detailov. Aby sme vyzerali štýlovo a elegantne, nemôžeme si dovoliť ani tie najmenšie nedostatky, preto vám dnes napovieme, ako vytvoriť elegantné kombinácie, v ktorých budeme vyzerať perfektne.

Princíp minimalizmu

Prvým pravidlom, ktoré treba mať na pamäti, pokiaľ ide o elegantnú štylizáciu, je miera. Elegancia sa prejavuje v jednoduchosti a rovnováhe medzi pohodlím a túžbou prejaviť sa. Pri vytváraní elegantných štylizácií treba venovať osobitnú pozornosť tomu, aby náš outfit mal čo najmenej prvkov a aby každý z nich bol jednoduchý a decentný.  Preto môžeme úspešne nosiť klasické čierne šaty s rukávom ¾, ku ktorým si oblečieme nepriehľadné pančucháče a dámske kožené lodičky, a všetko doplní jemný náhrdelník. Elegantne budete vyzerať aj v košeli a cigaretových nohaviciach, ktoré budú vyzerať skvele s lodičkami na vysokých podpätkoch. Akcentom v takej štylizácii môže byť opasok v kontrastnej farbe, s ozdobnou sponou. Čo by ste určite nemali robiť v prípade vyššie popísanej štylizácie, je pridávanie farebných šperkov alebo nosenie doplnkového oblečenia plného kontrastných farieb. Rozhodne by sme to nemali preháňať s mejkapom alebo účesom, ktoré sú tiež súčasťou štylizácie. Príliš provokatívne líčenie alebo príliš upravené vlasy nám vezmú eleganciu.

V súlade s etiketou

Je tiež potrebné pripomenúť, že každé oblečenie, najmä elegantné, by malo byť prispôsobené okolnostiam. Správne prispôsobené oblečenie je prejavom úcty k ostatným, ale zároveň vďaka nemu budeme vnímaní ako ľudia, ktorí majú vkus.  V elegantných štylizáciách by ste sa mali vyhnúť hlbokým výstrihom, otvoreným chrbtom alebo ramenám, najmä v prípade obchodných rokovaní, a tiež sukniam siahajúcim nad stehno. Takisto akékoľvek mini šaty sú úplne neprijateľné. Mali by sme tiež pamätať na to, že keď ideme na formálne stretnutie, mali by sme so sukňou alebo šatami nosiť pančuchové nohavice. Holé nohy, rovnako ako odhalené prsty nôh alebo päty, sú dokonca aj v lete jednoznačným faux pas.

Dôraz na detaily

Ako sme už spomínali, elegancia sa prejavuje v dôraze na detaily. To platí nielen pre náš outfit, ale aj pre doplnky alebo … starostlivosť. Pokiaľ ide o doplnky, okrem toho že by mali byť zladené v súlade s vyššie popísaným princípom minimalizmu, stojí zato staviť na tie najkvalitnejšie. Značkové hodinky, šperky z drahých kovov alebo kožené doplnky sú dokonalým doplnkom štylizácie. Nemôžeme však zabúdať na také detaily, ako je použitie jemných parfumov s nenápadnou vôňou alebo perfektný mejkap, dobre upravené ruky a nechty. Je tiež potrebné dodať, že zmysel pre detail sa vzťahuje aj na prvky nášho šatníka, ktoré by mali byť čerstvo vypraté, vyžehlené a bez známok nečistôt. Ak tieto prvky nedopracujeme, napriek perfektne pasujúcemu strihu nášho outfitu nebudeme pôsobiť elegantne a rozhodne sa nebudeme cítiť pohodlne.

Dúfame, že Vám naše tipy pomôžu vytvoriť elegantný a štýlový look, ktorý vždy urobí dojem a dodá Vám pocit sebadôvery v každej situácii.