Ako Jane pomohla veštba

Jane sa zo dňa na deň zrútil celý svet a bola skutočne na úplnom dne so svojimi silami. Čo všetko sa jej prihodilo? V horizonte jedného mesiaca sa s ňou rozviedol manžel, deti sa osamostatnili a presťahovali sa na druhý koniec republiky a aby, toho nebolo primálo z práce dostala hodinovú výpoveď. Jane, ktorej do tejto doby všetko vychádzalo, presne ako chcela. Existenciálna, životná, emočná a psychická kríza ako vyšitá…

Najvážnejším problém boli peniaze. Pol roka bez práce sa na rozpočte výrazne zapíše.  Začala rozpredávať nábytok. Ratanový nábytok z terasy šiel medzi prvými, spolu s ďalšími nadbytočnými stolíkmi a nepoužívanými lampami. Na začiatku si vravela, že sa aspoň zbaví, toho, čo už nepotrebuje a je nadbytočné, ale keď už prišiel na radu aj jej milovaný starožitný drevený stolík po babičke, nebolo jej všetko jedno.  Vedela, že si už musí nájsť prácu. Hneď.

V deň keď predala svoj milovaný stolík, šla sa prejsť do neďalekého lesoparku. Bola veľmi milo prekvapená keď tam stretla svoju dobrú kamarátku zo strednej Katku, ktorá už nežila v meste, ale prišla navštíviť rodičov. Boli veľmi radi, že sa vidia a hneď spolu zašli na kávu. Rozprávali sa o svojich životoch a keď Katka počula v akej je Jana situácii navrhla jej, že by jej mohla vyložiť karty a pripraviť mesačný horoskop, že cíti, že sú jej hviezdy naklonené. Ako sa hovorí, topiaci sa aj slamy chytá a aj keď bola absolútne horoskopom neveriaci človek, povedala si, že za to nič nedá.

Hviezdy jej priali, mala tam hojnosť, lásku a šťastie. Jana si doteraz nie je úplne istá, či len uverila Katkiným slovám alebo to skutočne mala napísané v osude ale do mesiaca si našla skvelú prácu a prvé rande so svojím terajším partnerom… Kto vie ako to skutočne bolo…

Jana dodnes nevie, či to mala skutočne napísané v hviezdach alebo len uverila Katkiným slovám a začala podľa nich žiť, ale v každom prípade, jej svet sa od toho momentu začal znova meniť ale tento krát k lepšiemu. Našla si dobrú prácu, začala byť finančne ukotvenejšia a verte, či neverte na konci mesiaca mala Jana prvé rande s jej doterajším partnerom.