Ako si vybrať fitness centrum

Chcete spraviť niečo pre svoje telo a rozhodli ste sa chodiť do fitka? V tom prípade asi riešite otázku, ktoré fitness centrum si vybrať. Poradíme vám, aké kritéria by ste mali pri svojom rozhodovaní zobrať do úvahy.

 

  1. Prístrojové vybavenie

Azda najdôležitejším kritériom je technické vybavenie. V súčasnosti  existuje celý rad posilňovacích strojov, bežeckých pásov, eliptických trenažérov, stacionárnych bicyklov a pod. Nie každé fitness centrom musí mať úplne všetko, ale aspoň z každého rožka troška. Niektoré fitká sú vybavené iba posilňovacími prístrojmi, to ale vlastne nie sú fitness centrá, ale obyčajné posilňovne.

  1. Primerané priestory

Ďalším dôležitým kritériom sú priestory fitness centra. Mali by byť dostatočne veľké, aby nebolo príliš veľa prístrojov na malom priestore. Pri cvičení si predsa nechceme navzájom dýchať na krk. Keď už hovoríme o priestoroch, treba spomenúť aj sprchy a šatne. Ak majú adekvátnu úroveň, prispievajú k celkovému pohodliu a komfortu.

  1. Fitness inštruktori

Tréningové programy sú hlavne pre začiatočníkov doslova španielska dedina. Nie každý má čas, aby si všetko naštudoval sám, preto väčšina z nás určite ocení pomoc fitness inštruktorov. Pod ich vedením môžeme dosiahnuť nielen lepšie výsledky, ale vyhneme sa i začiatočníckym chybám, ktoré môžu mať negatívne následky na naše zdravie.

  1. Fitness bar

Dobré fitness centrum sa v dnešnej dobe nezaobíde bez fitness baru. V ňom by nemali chýbať výživové doplnky, spaľovače tuku, vitamíny, minerály, iontové nápoje, minerálne vody a podobne. Ak vám v takom bare ponúknu napríklad vysokokvalitný hovädzí proteín, máte takmer istotu, že ste na správnom mieste.

  1. Športová atmosféra

Určite nezaškodí, keď má fitness centrum aj športovú atmosféru. Ale ako také niečo dosiahnuť? Niekedy stačia maličkosti, napríklad multirámy s fotografiami športovcov na stenách, športový imidž recepčných alebo športové dekorácie. To všetko vytvára atmosféru, vďaka ktorej sa budete cítiť príjemne. A potom sa vám bude aj dobre cvičiť.

Pochopiteľne, popri uvedených treba zohľadniť aj ďalšie kritéria, akú sú ceny, vernostné programy, poloha fitness centra, možnosti parkovania a iné. Veríme, že aj výber správneho fitness centra prispeje k tomu, aby ste vo svojom odhodlaní cvičiť zotrvali. Držíme vám palce!