Potulný údržbár

majster

Každý z nás mal už asi niekedy pocit, že jeho život sa nedeje ani trochu podľa jeho predstáv. Niekto by si predstavoval byť úspešnejší v práci, niekto by chcel viac peňazí, niekto v pokročilom veku už túži po rodine, zatiaľ, čo stále ostáva sám, atď….

Jakubovi sa to stalo tiež. Na prvý pohľad žil celkom pokojný, normálny život. Vo veku 35 rokov, žil ale stále sám v podnájme a so svojou prácou vo veľkom korporáte na jednom z menších oddelení, tiež nebol úplne najspokojnejší.

Najhoršie na tom celom bolo, že jeho úspešní rodičia, právnik a lekárka, boli zo svojho syna veľmi sklamaný a dávali mu to patrične najavo…  Tlak, ktorý od nich pociťoval bol niekedy naozaj na vydržanie.

Možno aj oni patrili k jednej z príčin, pre ktorú sa Jakub jedného dňa rozhodol dať výpoveď zo svojej fajn, príjemnej ale ničím zaujímavej práce, kúpil si karavan a vydal sa na cesty.

Jeho cestovanie však nebolo obvyklé. Počas ciest,  rád spoznával nových ľudí a často u niekoho z nich aj pár dní prespal. Za odmenu sa vždy spýtal, či nie je potrebné u nich doma niečo urobiť, že by sa takto rád odvďačil. Postupom času sa z neho stal akýsi potulný údržbár na kolesách. Na to, že žil v karavane mal slušne vybavené náradie, našli ste u neho dokonca aj také vymoženosti, akými sú diamantové kotúče.

Po nejakom čase zistil, že opravovať veci ho napĺňa radosťou a pocitom zadosťučinenia a že ho to veľmi bavilo už od malo… Preto keď sa po troch rokoch cestovania vrátil domov na Slovensko mal jasný plán. Otvorí si údržbársku firmu.

Jeho firma funguje už pár rokov a momentálne patria  medzi špičku na Slovenskom trhu. Keď sa totiž veci robia s nadšením a radosťou funguje to najlepšie a je to jednoducho poznať.