Rekonštrukcia bytu a tehotenstvo

Čakáte bábätko a rekonštruujete byt či staviate dom? Na prvý pohľad sa to možno zdá náročné a nezvyčajné… Pravdou však je, že je to celkom častá situácia mladých rodín a ono sa vlastne nie je veľmi čomu diviť. Scenárov ako k daným situáciám dochádza môže byť samozrejme viac, tieto však bývajú najčastejšie a najklasickejšie:

Scenár číslo 1 – proste sa „to“ podarilo. A čo teraz?

Dieťa predsa často nie je plánovanou záležitosťou. Proste sa vám podarilo. Zatiaľ ste s partnerom žili v podnájme a vyhovovalo vám to. Človek sa však s príchodom dieťaťa stáva zodpovednejším, chce sa usadiť a rozhodnutie kúpy vlastného bytu sa výrazne zrýchli. Cenový rozdiel medzi úplne novým moderne vybaveným bytom a trochu starším, ktorý by si malú renováciu zaslúžil je často markantný a preto mladé rodinky často siahnu po tom, ktorý si vlastnými silami do príchodu dieťatka zrenovujú.

Potom sa teda témy rekonštrukcie bytu a príprav na bábätko miešajú v jednom vkuse a kým partner hľadá najvhodnejší leveling system na ukladanie podlahy a diskutuje to s vami, vy mu do toho skáčete s fotkami mantinelu do postieľky, ktorý práve vyberáte.

Scenár č.2 kúpili ste byt a ono sa podarilo hneď.

Niekedy môže byť poradie udalostí obrátené ale výsledok taký istý. Kúpite byt, začnete s rekonštrukciou a pomaly sa začnete o bábätko snažiť. Viete predsa, že to nemusí byť hneď a mnoho párov sa o to snaží niekoľko rokov. Len ako to už býva, keď na danú vec netlačíte, vám sa to podarí hneď. A scenár č.1 sa od tohto momentu opakuje.

Máte to podobne? Tak krásne hniezdenie prajeme!